Rangliste 2021

HUSK vi uddeler pokaler til 1. 2. og 3. pladsen

Foreløbige stilling 2021:

Dressur Hest 

1. Lærke M Siggaard/Delina/ESRK   26 Point
2. Lena Grønnemose/Due Diligence/NVR  17 Point
3. Inge Rasmussen/Kai Fan De Maren/Noa  13 Point

Dressur Pony 

1. Mathilde Emilie Strandgaard/Kathrinebjergs Rihanna/OHR  6 Point 
2. 
3. 

Spring Hest

1. Signe Nordahl/Favorit's Fantastic/OHR  10 Point
2. Emilie Freja Helt/Svalebo's Red Bull/OHR  5 Point
3. 

Spring Pony

1. Freya Vejlstrup/Franzi/HKR  9 Point
2. Emilie Flintegaard Ehlert/Whos spot on/RIC  6 Point
3. Emilie Flintegaard Ehlert/Friis Kahlua/RIC  5 Point

Military Hest

1. Annika Andersen/Sellebjergs B.B King/HKR  7 Point
2. Louise Hededam Ottenheim/Daisy/HKR  2 Point
2. Ida Samson Andersen/Vesterårdens Marie/HKR 2 Point
3. Mette Kozeluh/Nougat Alstrup/HKR 1 Point

Military Pony

1. Annika Andersen/Rolsteds Altea/HKR  8 Point
2. Tilde Hedemann Ottenheim/Firfod Fielfraz/HKR 7 Point


Distance Hest

1. Sabrina Kjær Christensen/Errgo OX/RIR  6 Point
2. Sabrina Kjær Christensen/Wasim Ibn Wiwa Estopa OX/RIR 3. 

 

Para dressur

1. 

 

ann Brodersen Firhøj´s Pikant OHR 32

 

Klubber i distrikt 4

 

Klub

Hjemmeside

Algestrup Sportsrideklub (ALS)

 http://www.algestrup-srk.dk/ 

Bakkegårdens Rideklub Stenlille (BRS)

 

Ditlevshøj Rideklub (DHR)

 

Ertebjerggaard Sportsrideklub (ESRK)

 http://www.esrk.dk/

Hallelev Sportsrideklub (HASP)

www.hallelevsportsrideklub.dk

Hashøj Rideklub (HAS)

 http://www.has-rideklub.dk

Haslev Køre- og Rideforening (HKR)

 www.hkrnyt.dk

Holbæk Rideklub (HOL)

www.holbækrideklub.dk

 Humlebækgårds Youngsters Ponyklub

www.hypponyklub.dk

Katrinebjerg Rideklub (KRIK)

http://www.katrinebjergrideklub.dk

Ketilstorp Sportsrideklub (KES)

 

Møllebakkens Rideklub (MBRK)

 http://www.mbrk.dk

Noagård Rideklub (NOA)

http://www.noarideklub.dk

Nordvestsjællands Rideklub (NVR)

 www.NVR-D4.dk

Odsherreds Rideklub (OHR)

 http://www.ohr-d4.dk

Petersminde Rideklub (PMR)

 http://www.petersminde.com

Rideklub Vestsjælland (RKVS)

http://www.rideklub-vestsjaelland.dk

Rideklubben Karuplund (RKK)

http://www.rideklubbenkaruplund.dk

Riders Cup (RIC)

 

 www.riderscup.dk

Ringsted Rideklub (RIR)

 http://www.ringsted-rideklub.dk

Ringsted Sports Rideklub (RSR4)

 http://rsr4.dk

Rytterforeningen i Skælskør (RIS)

http://www.rytterforeningeniskaelskoer.dk

Slagelse Garnisions Idrætsforening Rideklub (HESK)

 

Slagelse Rideklub (SLRK)

 http://www.slrk.dk

Sorø Sportsrideklub af 1992 (SSR)

 http://www.soroesportsrideklub.dk

 

 

Team CEP Complete Eventing Program (CEP)

http://teamcep.dk

Tuse Næs Køre- Og Rideforening (TNKR)

 www.tnkr.dk 

Vemmelev Rideklub (VRCL)

http://www.vemmelevridecenter.dk

Vipperød Rideklub (VIRK)

 http://www.viprideklub.dk

Aagerupgård Sportsrideklub (AAGS)

 http://www.aags.dk