Rangliste 2021

HUSK vi uddeler pokaler til 1. 2. og 3. pladsen

Foreløbige stilling 2021:

Dressur Hest 

1. Lærke M Siggaard/Delina/ESRK                          121 Point
2. Maria Lindevang Stoltze/Lyngholms Zkyfall/OHR   64 Point
3. Iben Dreyer Jacobsen/Fie Vennekilde/AAGS          36 Point

Dressur Pony 

1. Frederikke Ugleholdt/Zarif Fortuna/ESRK              44 Point

2. Alberte Damkjær/Milky Way/OHR                         41 Point

3. Caroline S. Jørgensen/Dr. Doolittle/SLRK              35 Point

Spring Hest

1. Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson/OHR  95 Point
2. Signe Nordahl/Favorit´s Fantastic/OHR  46 Point
3. Karoline Sloth Kjær/Miss sweet Jolene  45 Point

Spring Pony

1.Karoline Sloth Kjær/Lantau Lah-di-dah/SLRK  129 Point
2. Karonie Sloth Kjær/Rødtjørns Aragon/SLRK   112 Point
3. karoline Sloth Kjær/Bally Baloo/SLRK           104 Point

Military Hest

1. Emma Bøjer Wimdrup/Lazio/CEP 14 Point
2.Annika Andersen/Sellebjergs B B King/HKR 13 Point
2. Mikael Kofoed/Stenvænge Polise/HESK 7 Point
3. Laura Johansen Skov/Carambole/HKR 5 Point

Military Pony

1. Petrea Fredskov Christensen/Gedsagergårds Roberto/HKR 24 Point
2. Laura Damkjær Pyndt/Starlight/HESK 11 Point

3. Annika Andersen/Rolsteds Althea/HKR 8 Point

4. Tilde Hedemann Ottenheim/Firfod Fielfraz/HKR 7 point

Distance Hest

1. Christina Sørensen/Fareed Ibn El Hakin/RIR/ 19 Point
2. sabina Kjær Christensen/Wasim Ibn Wiva Estopa OX/RIR 19 Point

3. Silas Pockendahl Christensen/Racing devil/? 18 Point

 

Para dressur

1. 

 

ann Brodersen Firhøj´s Pikant OHR 32

 

Klubber i distrikt 4

 

Klub

Hjemmeside

Algestrup Sportsrideklub (ALS)

 http://www.algestrup-srk.dk/ 

Bakkegårdens Rideklub Stenlille (BRS)

 

Ditlevshøj Rideklub (DHR)

 

Ertebjerggaard Sportsrideklub (ESRK)

 http://www.esrk.dk/

Hallelev Sportsrideklub (HASP)

www.hallelevsportsrideklub.dk

Hashøj Rideklub (HAS)

 http://www.has-rideklub.dk

Haslev Køre- og Rideforening (HKR)

 www.hkrnyt.dk

Holbæk Rideklub (HOL)

www.holbækrideklub.dk

 Humlebækgårds Youngsters Ponyklub

www.hypponyklub.dk

Katrinebjerg Rideklub (KRIK)

http://www.katrinebjergrideklub.dk

Ketilstorp Sportsrideklub (KES)

 

Møllebakkens Rideklub (MBRK)

 http://www.mbrk.dk

Noagård Rideklub (NOA)

http://www.noarideklub.dk

Nordvestsjællands Rideklub (NVR)

 www.NVR-D4.dk

Odsherreds Rideklub (OHR)

 http://www.ohr-d4.dk

Petersminde Rideklub (PMR)

 http://www.petersminde.com

Rideklub Vestsjælland (RKVS)

http://www.rideklub-vestsjaelland.dk

Rideklubben Karuplund (RKK)

http://www.rideklubbenkaruplund.dk

Riders Cup (RIC)

 

 www.riderscup.dk

Ringsted Rideklub (RIR)

 http://www.ringsted-rideklub.dk

Ringsted Sports Rideklub (RSR4)

 http://rsr4.dk

Rytterforeningen i Skælskør (RIS)

http://www.rytterforeningeniskaelskoer.dk

Slagelse Garnisions Idrætsforening Rideklub (HESK)

 

Slagelse Rideklub (SLRK)

 http://www.slrk.dk

Sorø Sportsrideklub af 1992 (SSR)

 http://www.soroesportsrideklub.dk

 

 

Team CEP Complete Eventing Program (CEP)

http://teamcep.dk

Tuse Næs Køre- Og Rideforening (TNKR)

 www.tnkr.dk 

Vemmelev Rideklub (VRCL)

http://www.vemmelevridecenter.dk

Vipperød Rideklub (VIRK)

 http://www.viprideklub.dk

Aagerupgård Sportsrideklub (AAGS)

 http://www.aags.dk